10 عاملی که باید هنگام خرید کوره القایی در نظر گرفته شود

گرمایش القایی مزایای زیادی برای فرآیندهای تولید دارد زیرا روشی سریع، کم مصرف و بدون شعله برای گرم کردن مواد رسانای الکتریکی است. یک سیستم معمولی شامل یک منبع تغذیه القایی، کویل مسی و یک چیلر یا سیستم خنک کننده است. جریان از کویل می گذرد تا یک میدان متناوب الکترومغناطیسی ایجاد کند. هنگامی که یک قطعه رسانا در داخل کویل قرار می گیرد، جریان القا می شود که از آن عبور کند. جریان عبوری از کویل همراه با خواص مقاومتی قطعه رسانا منجر به تولید گرما می شود.

انتخاب سیستم القایی مناسب برای برنامه خود و الزامات آن بسیار مهم است. خرید سیستم قوی ممکن است به این معنی باشد که شما بیش از نیاز خود هزینه خواهید کرد، در حالی که یک سیستم کم توان ممکن است روند گرمایش شما را طولانی کند و تولید را کند کند. در اینجا 10 عاملی که باید هنگام انتخاب سیستم گرمایش القایی در نظر گرفته شود، آورده شده است.

1- جنس قطعه کار شما

القایی مستقیماً مواد رسانا مانند فلزات را گرم می کند. گاهی اوقات مواد نارسانا با یک گیرنده رسانا گرم می شوند. به دلیل هیسترزیس، مواد مغناطیسی راحت تر از مواد غیر مغناطیسی گرم می شوند. در نتیجه، مواد غیر مغناطیسی اغلب به قدرت بیشتری نیاز دارند. فلزات با مقاومت بالا مانند فولاد به سرعت گرم می شوند، در حالی که فلزات با مقاومت کم مانند مس یا آلومینیوم به زمان حرارت بیشتری نیاز دارند.

2- عمق نفوذ گرما

شدت جریان القایی در سطح قطعه کار شما بیشتر خواهد بود. در واقع، بیش از 80 درصد گرمای تولید شده در قطعه بر روی “پوست” یا سطح تولید می شود. در نتیجه، قطعات بزرگتر و قطعاتی که نیاز به گرمایش از طریق گرما دارند، نسبت به قطعات نازک یا کوچک زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارند.

3- فرکانس کاری

سیستم‌های با فرکانس پایین و توان بالاتر معمولاً برای گرم کردن قطعات بزرگ‌تر که نیاز به گرمایش دارند، مناسب هستند. سیستم های کم مصرف و فرکانس بالاتر اغلب انتخاب مناسبی برای گرمایش سطح هستند. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه فرکانس بالاتر باشد، گرمایش قطعه کمتر است.

4- توان کوره القایی

توان خروجی منبع تغذیه گرمایش القایی شما سرعت نسبی گرم شدن قطعه شما را تعیین می کند. جرم قطعه، افزایش دما و تلفات حرارتی ناشی از همرفت و هدایت باید در نظر گرفته شود. اغلب، سازنده تجهیزات القایی می تواند به شما در انجام این ارزیابی کمک کند.

5- افزایش دمای مورد نیاز

القایی می تواند تغییر قابل توجهی در دما ایجاد کند، اما، به طور کلی، قدرت بیشتری برای رسیدن به دمای قابل توجه مورد نیاز است و بر انتخاب توان کوره القایی شما تأثیر می گذارد. نرخ تغییر دما نیز بر انتخاب منبع تغذیه شما تأثیر می گذارد. هرچه سرعت تغییر بیشتر باشد، توان مورد نیاز بیشتر است.

6- طراحی کویل

کویل شما، که عموماً با آب خنک می شود و از مس ساخته شده است، باید از شکل قطعه شما پیروی کند و متغیرهای فرآیند شما را در نظر بگیرد. طراحی کویل بهینه، الگوی حرارتی مناسب را به کارآمدترین روش به قطعه شما ارائه می دهد. یک کویل با طراحی ضعیف قطعه شما را کندتر گرم می کند و الگوی گرمایش نامناسبی را ارائه می دهد. کویل های انعطاف پذیر در حال حاضر در دسترس هستند و به خوبی با قطعات بزرگ و هندسه قطعات منحصر به فرد کار می کنند.

7- راندمان کوپلینگ

هر چی قطعه کار به کویل نزدیک باشد جریان را افزایش می دهد که باعث افزایش مقدار گرمای تولید شده در قطعه می شود. کوپلینگ، گرمایش سریعتر و کارآمدتر را امکان پذیر می کند که می تواند کارایی تولید را افزایش دهد. کوپلینگ ضعیف اثر معکوس دارد.

8- امکانات و فضای نصب

کوره القایی نیاز به خنک سازی با یک چیلر یا سیستم خنک کننده دارد. سیستم‌ های کم مصرف معمولاً به یک مبدل حرارتی آب به هوای فشرده نیاز دارند، در حالی که یک سیستم با توان بالاتر ممکن است به مبدل حرارتی آب یا چیلر بزرگ‌تری نیاز داشته باشد. علاوه بر این، به فضایی برای قرار دادن منبع تغذیه گرمایش القایی نیاز دارید. البته، شما همچنین باید مطمئن شوید که تاسیسات شما می تواند میزان برق مورد نیاز سیستم را تحمل کند.

9- وسایل اضافی مورد نیاز

آیا نیاز به اندازه گیری و ذخیره داده های گرمایش دارید؟ برخی از تولید کننده های کوره القایی می توانند یک سیستم کامل را ارائه دهند که شامل یک پیرومتر نوری و نرم افزار نظارت بر دما است تا بتوان چنین داده هایی را ثبت و ذخیره کرد. خرید یک سیستم جامع می تواند به نصب و راه اندازی راحت منجر شود.

10- تخصص صنعتی

بسیاری از تولیدکنندگان القایی در مورد برنامه های کاربردی خاصی تخصص دارند و اگر با برنامه شما کار کرده باشند، آرامش خاطر را فراهم می کند. این نوع خدمات، حدس و گمان را از انتخاب یک سیستم حذف می کند و به شما کمک می کند تا عوامل فوق را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

در نتیجه، گرمایش القایی مزایای قابل توجهی نسبت به سایر روش های گرمایش رایج دارد. خرید سیستم مناسب برای نیازهای برنامه شما و اطمینان از برآورده کردن نیازهایی که ممکن است در آینده برای آن داشته باشید، به شرکت شما کمک می کند تا به طور کامل از آن بهره مند شود.